Aktualitātes|Ziņas par iestādi|Jaunsardze|Normatīvie akti|Saites
Resursi un rīki
Kontaktinformācija
Publiskie iepirkumi
Iepirkumi līdz 4000 EUR
Publikācijas un statistika
Nozares politika
Sabiedrības līdzdalība
JIC reģistrētās preču zīmes
Vakances
Fotogalerija
Video arhīvs
Tavai drošībai
Meklēšana
Saistītās iestādes
Latvijas Kara muzejs
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra
Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs
Militārās izlūkošanas un drošības dienests
Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija
Jaunsardzes un informācijas centrs > Aktualitātes > Aicina skolēnus piedalīties fotokonkursā «Laikmeta elpa manas ģimenes fotogrāfijās»
Aicina skolēnus piedalīties fotokonkursā «Laikmeta elpa manas ģimenes fotogrāfijās»

No 9. marta līdz 8. aprīlim Jaunsargu pašpārvalde sadarbībā ar Jaunsardzes un informācijas centru, Aizsardzības ministriju, Latvijas Kara muzeju un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem organizē fotokonkursu «Laikmeta elpa manas ģimenes fotogrāfijās» jauniešiem vecumā no 15 līdz 20 gadiem. Konkursa mērķis ir mudināt jauniešus, gatavojoties Latvijas simtgadei, izzināt mūsu valsts vēsturi caur savu dzimtu.

 KONKURSA NOLIKUMS

 

Lai piedalītos fotokonkursā «Laikmeta elpa manas ģimenes fotogrāfijās», skolēniem elektroniski jāiesūta ne vairāk kā trīs savas dzimtas fotogrāfijas, kas atspoguļo mūsu valsts vēsturē svarīgus notikumus, kādu vēsturisku personu vai personu grupu.

Fotogrāfijai jāpievieno apraksts par atspoguļoto notikumu, personām un laika posmu. Vēlams iesniegt dzimtas fotogrāfijas, kas aptver dažādus laika posmus Latvijas vēsturē. 

Jaunsargu pašpārvaldes vadītājs Romāns Gagunovs, aicinot vienaudžus piedalīties konkursā, uzsver: «Laikmeta griežos Latvijas vēsture ir bijusi notikumiem bagāta. Manuprāt, ir svarīgi, lai mēs, jaunieši, zinātu mūsu valsts un pasaules vēsturi. Fotogrāfijas ir veids, kā var iemūžināt gan ikdienas mazsvarīgos momentus, gan arī vēsturei nozīmīgus notikumus. Mēs būsim tie, kuri nākotnē stāstīs par Latvijas vēsturi saviem bērniem un mazbērniem, tāpēc aicinu ikvienu skolēnu piedalīties konkursā un parādīt citiem savas ģimenes notikumus. Vispirms vēsture un patriotisms sākas ģimenē, tad novadā un visbeidzot valstī.»

Konkurss ir izsludināts Jaunsardzes un informācijas centra mājaslapā: www.jic.gov.lv un Aizsardzības ministrijas mājaslapā: www.mod.gov.lv, kā arī Jaunsardzes un Jaunsargu pašpārvaldes sociālo tīklu kontos. 

Konkursa darbu vērtēšanā ņems vērā konkursa dalībnieka ieguldītā darba apjomu, kā arī fotogrāfijas aprakstā ietverto informāciju. Konkursā tiks noskaidroti 10 interesantākie un vēsturiski precīzākie darbi. Konkursa uzvarētāji saņems pārsteiguma balvas, iespēju apmeklēt Aizsardzības ministriju un Nacionālos bruņotos spēkus, kur jaunieši varēs iepazīt karavīra ikdienu, apskatīt tehniku un bruņojumu, pārliecināties, cik svarīga un daudzpusīga ir karavīra profesija.

 

Informāciju sagatavojusi:
Vineta Žilinska,
Jaunsardzes un informācijas centra

Plānošanas un organizācijas departamenta

Plānošanas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste.

Tālrunis +371 67335389.
E-pasts: vineta.zilinska@rjc.gov.lv

Aktuālās saites
© Rekrutēšanas un Jaunsardzes centrs 2010