Aknīstes, Viesītes un Vecumnieku novada jaunsargu vienības dodas ekskursijā

Pasākumi
Information prepared by
JIC POD PN sabiedrisko attiecību speciālists

Šā gada 2.februārī Aknīste, Viesītes un Vecumnieku novada jaunsargu vienības devās izglītojošā mācību ekskursijā uz “Aglonas kara muzeju”, “Aglonas maizes muzeju” un “Sventes Militārās kara tehnikas muzeju”.

            Jaunsargus “Aglonas kara muzejā”, laipni uzņēma Valdis Tumovs - muzeja īpašnieks, kolekcionārs un gids. Junsargiem tika stāstīts par II. Pasaules kara gaitām, kā arī varēja apskatīt un aptaustīt, vācu un krievu armijas ieročus – šautenes, automātus, pistoles, munīciju un granātas, dažāda veida durkļus, abu karojošo pušu karavīru formastērpus, karavīru lietotos sadzīves priekšmetus un daudz ko citu. Jaunsargi labprāt fotografējās uz vācu armijas motocikla, kurš novietots pašā izstāžu zāles centrā, uzliekot galvā karavīru cepures, aizsargķiveres. Turpat ir arī ložmetējs, kuru arī varēja aptaustīt.

Pusdienās devāmies uz “Aglonas maizes muzeju”, kurā mūs uzņēma pati muzeja saimniece Vija Kudiņa tērpusies latgaliešu tautas tērpā, ar latgaliešu tautas dziesmām un latgalisku uzrunu, stāstījumu par maizītes tapšanu un ar siltām, gardām pusdienām, kurās jaunsargi nobaudīja latgaliešu ēdienus – Latvijas rudzu maizīti, zuoļu čaju ar madu, supeņu, guļbeiti ar zūsteiti un saldajā kļockas.

Ekskursijas turpinājā devāmies uz “Sventes Militārās kara tehnikas muzeju”. Muzejs iekārtots bijušajā grāfu Plāteru – Zībergu Jaunsventes muižas restaurētajā saimniecības ēkā. Muzejā jaunsragi apskatīja II. Pasaules kara tehniku - tankus (smago tanku IS-2 – “Josifs Staļins”, vidējo tanku T-34), bruņumašīnas -(desantizlūkmašīna BRDM -2, BRDM -1) , militāros transporta līdzekļus („Villis” - Jeep Willys, GAZ – 67), un dažādas citas tehnikas.

4. Novada Aknīstes novada un Viesītes novada jaunsragu vienības instruktors Agnese Kalniņa un Vecumnieku novada  jaunsragu vienības instruktors  Klāvs Zaļkalns izsaka lielu pateicību Valdim Tumovam, Vijai Kaudiņai un Sventes muižas darbiniekiem par laipno sagaidīšanu un uzņemšanu. Paldies jaunsargam Antrai Minkevičai par jauko fotomirkļu iemūžināšanu.

Ekskursijas aprakstu sagatavoja:

4. novada nodaļas instruktors Agnese Kalniņa