Saldus novada Kalnu jaunsargu vienības nometne

Pasākumi
Information prepared by
JIC POD PN sabiedrisko attiecību speciālists

No 1. līdz 3. februārim Saldus novada Grīvaišos notika Kalnu jaunsargu un VAM audzēkņu nometne. Nometnes laikā tika pārbaudīta jauniešu spēja dzīvot brīvā dabā vairākas diennaktis, izmantojot pašu sarūpētos lauka nodarbību ekipējuma komplektus.

Jaunsargiem tika sniegtas zināšanas par pareizu apģērba sagatavošanu, dzīvošanas lauka apstākļos psiholoģiju un dzīvošanai lauka apstākļos nepieciešamo ekipējumu. Ikviens varēja pārbaudīt sevis sagatavotā ekipējuma komplektu praksē. Savukārt, jaunākās grupas jaunsargi iepazinās ar patruļbāzes režīmu un rutīnas procedūrām, dienu iesākot ar rīta rosmi un veicot dažādas fiziski aktīvas darbības visas dienas garumā.

Jaunsargi gan individuāli, gan komandās sacentās savā starpā, izmantojot iegūtās zināšanas topogrāfijā un prasmes orientēties apvidū, lai dažādos pārbaudījumos un uzdevumos sasniegtu to mērķus. Lai arī laika apstākļi nometnes laikā nelutināja, jaunieši veica vairākus kilometrus garas orientēšanās trases, kā arī apguva patrulēšanas un novērošanas principus.

 

Informāciju sagatavoja:

JIC 1.NN jaunsargu instruktors Ainars Lapa