Skrundas un Cīravas jaunsargu pārgājiens - praktiskās mācības Cīravas apkārtnē

Pasākumi
Information prepared by
JIC POD PN sabiedrisko attiecību speciālists

No 29. līdz 31. martam Cīravā notika jaunsargu nometne, kurā piedalījās 16 jaunsargi no Skrundas un Cīravas. Jaunsargiem bija jānoiet 6 km garš ceļš, lai varētu nonākt nometnes vietā. Ierodoties nometnē, jaunsargi tika iepazīstināti ar drošības instruktāžu. Pēc tam nometne tika iekārtota nākamajām divām dienām - jaunsargi paši sev cēla zaru būdas, teltenes un tajās apmetās turpmāko laiku. Pēc vakariņām viņi rādija savas priekšzināšanas mezglu siešanā, lai nākamajā dienā varētu nodarboties ar sporta tūrismu. Vakara noslēgumā jaunsargiem tika sadalīts nakts dežūru laiks.

Nometnes otrā diena iesākās ar rīta rosmi, lai kārtīgi pamostos un sagatavotos aktivitātēm visas dienas garumā. Pabrokastojuši, jaunsargi devās uz sporta tūrismu, lai lietā liktu savas iegūtās zināšanas - tika  spriegotas virves, sieti mezgli un veidotas trases, kuras pēc tam paši jaunsargi pārvarēja. Pēc pusdienām jaunsargi līdz vakariņām apguva lauku kaujas iemaņas (LKI). Šajā laika posmā jaunsargi šāva pa mērķiem  ar Airsoft ieročiem, apguva dažādas formācijas, roku signālus, riņķveida aizsardzības principus, imitēja uguns un kustību. Kā jau visās nometnēs notiek daudz kas interesants, tā arī šajā nometnē notika nervus kutinošs notikums - nometnes vietu apciemoja mežacūkas, bet ar to mēs veiksmīgi tikām galā.

Nometnes noslēguma dienā jaunsargi, katrs individuāli vai grupu veidā, rādīja to, ko bija apguvuši šo divu dienu laikā. Kā arī uguns punkta iznīcināšanu. Nometnes izskaņā jaunsargi jauca nost teltenes, zaru būdas un devās atpakaļ uz Cīravu, lai katrs varētu nokļūt mājās.

Visas nometnes dienas bija interesantas un dzīvē ļoti noderīgas. Katru dienu tika iegūtas jaunas zināšanas un apgūtas spējas darboties komandā. Katrs jaunsargs, dodoties mājup ceļā, bija ar pozitīvām atmiņām, emocijām un priecīgs par to, ka nedēļas nogali ir pavadījis lietderīgi un guvis daudz jaunu zināšanu.

Nometni rīkoja - jaunsargu instruktors Kaspars Rudītis

Informāciju sagatavoja - Skrundas vidusskolas jaunsargs Diāna Druvaskalne