Preiļu un Riebiņu novadu 1. līmeņa jaunsargu vienību ekskursija-pārgājiens

Pasākumi
Information prepared by
JIC POD PN sabiedrisko attiecību speciālists

6. aprīļa rīts - sestdienas rīts, bija nu gluži kā uz pasūtījuma - saulains, silts, ar nelielu, dzestru vēju. Varbūt tieši labvēlīgie laika apstākļi, kā arī samērā vēlais pulcēšanās laiks, nospēlēja savu lomu un jaunsargi uz pārgājienu ieradās pilnā plānotajā sastāvā, kopskaitā 15.

            Sakravājuši ekipējumu bāzes vietā Paulāna ielā 2, pēc instruktāžas veikšanas, devāmies ceļā uz pārgājiena sākumpunktu – Špoģiem. No Špoģiem ceļš uz Višķiem – nepilni divi kilometri, šķita tīrā atpūta. Sasniedzot Višķu parku, jaunsargi tika sadalīti grupās pa trīs cilvēki katrā, grupas vecākajiem katram tika izsniegta karte un kompass, sniegta instruktāža un piedzīvojums apkārtnes izpētē un kartē uzrādīto objektu meklēšanā varēja sākties. Izrādās, ka lielākā daļa jauniešu Višķos nekad nav bijuši, kas arī atstāja iespaidu uz nepieciešamā laika daudzumu objektu atrašanai. Līderu grupai šis laiks bija praktiski divas reizes mazāks, nekā tiem, kuri norādītajā pulcēšanās vietā – pie Višķu estrādes, ieradās pēdējie. Bet tas nekas, prieks par apjomīgo pastaigu tāpēc jau nebija mazāks.

            Nostaigātie kilometri lika sevi manīt un līdz paņemtās pusdienas ātri vien no termosiem pārceļoja uz kurkstošajiem vēderiņiem.

             Pēc maltītes ieturēšanas un atpūtas brīža varēja sākties pasākuma 2. kārta – ugunskuru veidi un iekuršanas paņēmieni. Par cik visas darbības ar ugunskuru kurināšanu notika šim nolūkam speciāli paredzētā vietā, kur izveidota akmens un smilšu maisījuma pamatne, dažus ugunskura veidus, kur bija nepieciešama iedziļināšanās gruntī, nācās apskatīt tīri teorētiski. Pēc stīvēšanās ar kramu un palielināmo stiklu, visi nonāca pie atziņas, cik ērti un eleganti ugunskura iekuršana notiek ar visparastāko sērkociņu palīdzību.

            Kad visi „dedzinātāji” bija izmēģinājuši savus spēkus un prasmi malkas pārvēršanas pelnos procesa īstenošanā, atlika tikai sakopt nodarbības vietu un pēc rezultātu apkopojuma, pasniegt pārgājiena dalībniekiem nelielas balvas piezīmju grāmatiņu un grāmatzīmju ar Jaunsardzes simboliku izskatā.

            Mugursomas plecos un uz izejas punktu soļos marš, jo kā zināms, cāļus skaita rudenī, bet jaunsargus - autobusā.

 

Informāciju sagatavojis:

Jaunsardzes un informācijas centra

2. novada nodaļas

Preiļu un Riebiņu novadu

jaunsargu vienību instruktors Jānis Ozoliņš