Limbažu novada jaunsargi pārstāv Latviju "Ernake 2019" Igaunijā

Starptautiskā sadarbība
Information prepared by
JIC POD PN sabiedrisko attiecību speciālists

17.-18. maijā, pārstāvot Latvijas komandu, 4 meitenes no Limbažu novada jaunsargu vienības piedalījās izlūkpatruļā “Ernake 2019”, kas norisinājās Igaunijā, Tuksi.  Šāda veida sacensības Igaunijā norisinājās jau 17. reizi.

Šajā reizē sacensībās piedalījās 17 komandas. Komandām 17 stundu laikā bija jāveic vairāk kā 40km gara distance ar 15 kontrolpunktiem, kuros jāveic dažādi komandas uzdevumi. 

17. maija vēlā vakarā pirms starta dalībnieki saņēma 4 dzīvības, veica obligātā ekipējuma pārbaudi un sāka startēt. Sacensību gaita bija stingri ierobežota- katra komanda saņēma laika grafiku, cikos viņi drīkst ierasties konkrētajā kontrolpunktā un cikos doties tālāk. Par laika limitu neievērošanu komandas varēja saņemt soda punktus. Tāpat organizatori bija padomājuši, lai komandas nepārvietotos pa ceļiem, izvietojot pretinieku patruļas, kas varēja atņemt dzīvību, tādējādi samazinot pārvietošanās tempu un apgrūtinot iekļaušanos laika grafikā. Uzdevumi distancē bija izvietoti ik pa 3-5km, naktī nedaudz garāki starpposmi. Komandai bija jāveic tādi uzdevumi kā - virvju trase un jāprot sasiet mezgli, izmantojot svilpi vai lukturīši jānodod informācija ar morzas palīdzību, jānosaka garumi un augstumi, izmantojot līdzpaņemtos priekšmetus, jāveic izlūkošana pretinieku teritorijā - jāielien nemanītam pretinieku teltī, kur jāatrod nākamā kontrolpunkta koordinātas, palīdzības sniegšana - jāiekļūst sadūmotā ēkā un jāizvelk cietušais, sakaru uzdevumus - skatoties kartē jānodod informācija kā nokļūt no punkta A uz punktu B, jāšķērso mīnu lauks ar aizvērtām acīm, nesot vienu komandas dalībnieku no rokām veidotās nestuvēs, ūdenstilpnes šķērsošana ar laivu, šaušana, peintbols - jāsašauj mērķi ar aizsietām acīm, guļot nestuvēs, un pirms finiša jāveic šķēršļu josla. Tāpat distancē dalībniekiem bija jābūt vērīgiem, jo bija slēptā informācija, no kuras veidojās parole, kas kādā no punktiem jānodod, vai arī dod iespēju saņemt kādu slepenu norādi, piem., kontrolpunkts, kur var piekļūt komandas pārstāvji.

Meitenes kā interesantākos uzdevumus atzina cietušā izvilkšanu no sadūmotas ēkas, morzas uzdevumu, bet kā grūtāko atzina iekļaušanos laikā, it īpaši otrās dienas, otrajā pusē, kad aiz muguras jau bija negulētā nakts, rīta cēliens un 30km, kā arī valodas barjeru, jo diezgan maz igauņu runā angliski.

Meitenes veiksmīgi cīnījās no sākuma  līdz galam, nepadodoties nevienām grūtībām, un pieveica visu distance pilnā sastāvā.

Komandā startēja: Krista Aistere, Kerija Emīlija Ozola, Linda Hirte un Jana Maurīte


Informāciju sagatavoja:

Liene Rozenberga
3. novada nodaļas jaunsargu instruktors