Jaunsargu svinīgais solījums Ikšķiles novadā

Pasākumi
Information prepared by
JIC POD PN sabiedrisko attiecību speciālists

2019. gada 17. maijā notika vēsturisks notikums - jaunieši Ogres tehnikumā pirmo reizi deva jaunsargu solījumu no jaunsargu instruktora Andra Juškāna vienībām. Uz šo svinīgo pasākumu bija ieradušies topošo jaunsargu vecāki, Ogres tehnikuma direktore Ilze Brante un direktores vietniece Armanda Auziņa, pārstāvji no Ikšķiles novada domes un zemessardzes 54.inženiertehniskā bataljona  komandieris pulkvežleitnants Ainārs Rauza.

 Pēc svinīgā solījuma nodošanas jaunsargi saņēma nelielas dāvanas no instruktora Andra Juškāna, Ikšķiles novada domes un Ogres tehnikumā ceptu 14 kg lielu kūku ar Jaunsardzes logo, kuru vēlāk sagrieza aktīvākie jaunsargi un izdalīja klāteošajiem.

Pasākuma otrajā daļā Ogres tehnikuma jaunsargi ar vecākiem devās uz savām telpām Meža prospektā 13, kur notika vecāku sapulce un tika uzklāts svētku mielasts. Drīz vien daļa no jaunsargiem devās uz citu pasākumu - Ikšķiles Muzeju nakti, Ikšķiles vidusskolas telpās. Viņiem bija jāizveido sķēršļu trase, kura jāpārvar ar galvā uzvilktu gāzmasku, kurai ir aizlīmētas acis. Trasē bija jāatrod 10 ar jaunsardzi saistīti priekšmeti un tie jānosauc. Pēc uzdevuma izpildīšanas dalībnieki varēja saņemt balvas: uzlīmes, bukletus, kalendārus un plakātus. Interesenti varēja aplūkot ieroci AK-4 un aprunāties ar jaunsargiem, kuri labprāt atbildēja uz uzdotajiem jautājumiem.

 

Lasi vairāk: http://www.ogrenet.lv/OT/43905/


Informāciju sagatavoja:

Jaunsargs Austra Ozola