Smiltenes, Valkas un Ērgļu jaunsargu vienību nometne

Pasākumi
Information prepared by
JIC POD PN sabiedrisko attiecību speciālists

No 4. līdz 6. jūnijam Salacgrīvas novadā “Kapteiņa ostā” notika nometne Smiltenes, Valkas un Ērgļu jaunsargu vienībai. Nometnē notika dažādas nodarbības, kurām liels atbalsts bija zemessargi, taču galvenais uzsvars bija uz kanoe airēšanu, burāšanu ar jollām un airēšanu ar jollām. Mums ļoti bija paveicies ar vasaras silto laiku un jūras atvēsinošo vēsmu.

Dienas gaitā notika arī nodarbības ar sakariem - roku signāli, attālumu noteikšana, fiziskās aktivitātes. No rīta bērniem rīta rosme notika jūras krastā, kuras laikā tika izpildīts gan viegls skrējiens, gan lokanības vingrinājumi. Ļoti aizraujoša spēle bija ūdens futbols, kur bērni pašā jūras krastā spēlēja – ūdens futbolu ar lielo piepūšamo vingrošanas bumbu. Pludmales volejbols arī bija nedaudz netradicionāls, jo tika spēlēts ar piepūšamo vingrošanas bumbu.

Bērniem ļoti patika Ojāra Liedeskalniņa vadītās nodarbības, jo viņš iepazīstināja jaunsargus gan ar pašiem drošības pamatiem, laivas uzbūvi, gan ar interesantiem faktiem par kuģiem, jūru utt. Šīs burāšanas un airēšanas nodarbības ir lielisks veids kā saliedēt komandas un veicināt sociālās prasmes. Šīs iemaņas un prasmes noder ne tikai Jaunsardzes apmācībām, bet arī turpmākajai dzīvei.  Jāteic, ka bērni bija apmierināti ar ēdināšanu, jo bija ļoti garšīgi pagatavots ēdiens. Paldies ēdinātājiem. Nometnes vadītājs Mārtiņš Latvers nometnes noslēgumā pasniedza komandām kliņģerus. Mājās bērni aizbrauca nosauļojušies, priecīgi un ieguvuši jaunas iemaņas, draugus un atmiņas.


Informāciju sagatavoja:

Jaunsargu instruktors Kristīne Puziņa