Cēsīs notiks piektās jaunsargu orientēšanās sacensības “VĒJIŅU KAUSS 2018”

Pasākumi
Informāciju sagatavoja
JIC POD PN sabiedrisko attiecību speciālists

6. oktobrī Jaunsardzes un informācijas centrs (JIC) Nacionālo bruņoto spēku atpūtas un sporta bāzē “Pipariņi”, Cēsīs rīko Latvijas patriotu un valsts aizsardzības sistēmas mecenātu Ainas un Jāņa Vējiņu piemiņai veltītas jaunsargu orientēšanās sacensības “VĒJIŅU KAUSS 2018”.

JIC orientēšanās sacensības organizē ar mērķi saglabāt un uzturēt Ainas un Jāņa Vējiņu piemiņu, stāstīt jaunsargiem par patriotismu, vērtībām, nesavtīgumu, mācīt vēsturi, izzinot reālu cilvēku likteņgaitas trimdā. Veicināt jauniešu garīgo un fizisko attīstību, kā arī pilnveidot un nostiprināt prasmes orientēšanās sportā.
“Vējiņu kauss” iedibināts kā ikgadēja tradīcija, un sacensības katru gadu notiek kādā no Latvijas novadiem. Pirmās šāda veida sacensības notika 2014. gadā Vidzemē, Cēsīs, 2015. gadā – Latgalē, Balvos, 2016. gadā – Kurzemē, Saldū, 2017. gadā – Latgalē, Krustpils novadā, šogad sacensības atkal norisināsies Vidzemē, Cēsīs.

Aina Rita Vējiņa (15.11.1932.-01.08.2012.) un Jānis Rudolfs Vējiņš (08.11.1926.-03.08.2012.) bija nesavtīgi mecenāti, kas, dzīvojot Austrālijā, rūpējās par Latvijas nākotni un valstiskuma stiprināšanu. Vējiņš ar Jaunsardzi sadarbojās kopš 1996. gada, sniedzot gan finansiālu atbalstu Jaunsargu balvu fondam, gan materiāltehniskos līdzekļus. Viņi atbalstīja arī Nacionālo aizsardzības akadēmiju un Zemessardzi. Vējiņi paši nesavtīgi ziedoja un organizēja Austrālijas latviešu ziedojumus, lai atbalstītu projektus Latvijā, ticot, ka šis atbalsts nostiprinās patriotismu, veidos jaunu paaudzi, kas piepildīs sapni par pašapzinīgu, savā kultūrā dziļi sakņotu un pārtikušu valsti un sabiedrību.

Papildu informācija par tradīcijas aizsākumu: “Latvijas labdaru piemiņu iemūžina “Vējiņu kausā”” https://ej.uz/ce6v

Informāciju sagatavojusi:
Vineta Žilinska,
Jaunsardzes un informācijas centra
Plānošanas un organizācijas departamenta
Plānošanas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste.
Tālrunis +371 67335389.
E-pasts: vineta.zilinska@jic.gov.lv