Jaunsardzes gada vērienīgākajā testa nometnē piedalīsies 142 jaunsargi

Nometne
Informāciju sagatavoja
JIC POD PN sabiedrisko attiecību speciālists

No 1. līdz 5. maijam poligonā “Lāčusils” Alūksnes novadā notiks Jaunsardzes un informācijas centrs organizētā 4. līmeņa jaunsargu nometne, kurā piedalīsies 142 jaunsargi no visiem Latvijas novadiem.

1. maijā norisināsies nometnes atklāšana, kurā piedalīsies un nometnes dalībniekus uzrunās aizsardzības ministrs Atis Pabriks.

 Nometnes laikā jaunsargi pilnveidos prasmes un iemaņas lauka kaujas, topogrāfijas, orientēšanās apvidū, ieroču un šaušanas apmācībā, kā arī notiks jaunsargu prasmju un iemaņu testēšana saskaņā ar Jaunsardzes mācību paraugprogrammas prasībām.

Jaunsardzes mācību paraugprogramma ir sadalīta četros līmeņos, un pēc sekmīgas testu nokārtošanas jaunsargi, kas piedalīsies šajā nometnē, saņems apliecību par augstākā – 4. līmeņa – pabeigšanu.

Desmit jaunsargi, kuri testos uzrādīs vislabākos rezultātus, no 27. jūnija līdz 7. jūlijam tiks aicināti piedalīties Lielbritānijas kadetu organizācijas vasaras nometnē. Tāpat jaunsargiem, kuri sekmīgi nokārtos 4. līmeņa testus, būs priekšrocības atlasē, stājoties Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, Valsts robežsardzes koledžā, Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā un Valsts policijas koledžā.

 


 

Informāciju sagatavoja:

Jaunsardzes un informācijas centra

Plānošanas un organizācijas departamenta

Plānošanas nodaļas sabiedrisko

attiecību speciāliste

Katrīna Tiltiņa

Tālrunis +371 67335389
E-pasts: katrina.tiltina@jic.gov.lv