Jaunsardzes un informācijas centrā aizvadīta "Ēnu diena 2019"

Pasākumi
Informāciju sagatavoja
JIC POD PN sabiedrisko attiecību speciālists

2019. gada 13. februārī Jaunsardzes un informācijas centrā (JIC) norisinājās Ēnu diena, kurā skolēniem bija iespēja “ēnot” Jaunsardzes un informācijas centra direktoru pulkvežleitnantu Aivi Mirbahu, kā arī  novadu nodaļu vadītājus. Kopā JIC viesojās septiņi “ēnotāji”, bet novados vēl pieci “ēnotāji”.

2.novada nodaļas vadītāju ēnoja četri “ēnotāji”, kuri vēlējās tuvāk iepazīties ar novada nodaļas vadītāja darba pienākumiem. Skolēni tika iepazīstināti ar Jaunsardzes un informācijas centra struktūru, novada nodaļas darbu un ko nodaļas vadītājs dara ikdienā. Piedalījās novada sanāksmē, kurā tika apspriesti šīs dienas uzdevumi. Kopā ar novada nodaļas vadītāju  “ēnotāji” apmeklēja Maltas vidusskolu, apskatīja jaunsargu mācību klasi un piedalījās novada nodaļas vadītāja un Maltas vidusskolas direktores diskusijā par Valsts aizsardzības mācības uzsākšanu skolā.

“Ēnotājiem”, kuri "ēnoja" JIC direktoru, dienas laikā bija iespēja piedalīties sanāksmē Plānošanas un organizācijas departamenta struktūrvienību vadītājiem, kurā tika apspriesti iestādes aktuālākie uzdevumi. Pēc sanāksmes “ēnotāji” kopā ar direktoru un Plānošanas nodaļas vadītāju, kapteini Ilzi Leimani, devās uz Saeimas komisijas sēdi, kurā tika apspriesta valsts aizsardzības mācība. Atgriežoties no komisijas sēdes, skolēni satika Latvijas Televīzijas pārstāvjus, iepazinās ar Jaunsardzes un informācijas centra telpām un darbiniekiem, kā arī pildīja dažādus praktiskus uzdevumus un veica arī nelielu orientēšanās stafeti. Jaunieši atzina, ka Ēnu diena bija interesanta, piepildīta un aizraujoša.

“Es pieteicos ēnot JIC direktoru A. Mirbahu, tādēļ ka man ļoti patīk Jaunsardze un pati arī vēlos tajā iesaistīties, jo jaunsargiem ir ļoti forši formastērpi un var iemācīties darīt daudz interesantas lietas. Visvairāk man šodien patika piedalīties Saeimas sanāksmē, orientēties pa visu Jaunsardzes un informācijas centru, kā arī paēst kopīgās pusdienas. Ja būs iespēja, nākšu ēnot Jaunsardzes un informācijas centru arī nākamgad”, teica “ēnotāja” Agnese.

Savukārt jaunsargs Ivars atzina: “Es pieteicos Ēnu dienai, jo es ļoti gribēju izmēģināt šādu iespēju. Nolēmu ēnot Aivi Mirbahu, jo domāju, ka šī profesija ir ļoti interesanta. Visvairāk man patika došanās uz Saeimas komisijas sēdi, orientēšanās un viss pārējais, ko mēs šodien darījām. Man patika, ka visi bija laipni, tādēļ nākamgad arī noteikti vēlētos piedalīties Ēnu dienā.”

Šogad aizsardzības nozare skolēniem piedāvāja pieteikties dažādām vakancēm Aizsardzības ministrijā, Nacionālajos bruņotajos spēkos, Zemessardzē, Jaunsardzes un informācijas centrā un Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā.

Informāciju sagatavoja:

Katrīna Tiltiņa,
Jaunsardzes un informācijas centra
Plānošanas un organizācijas departamenta
Plānošanas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste.
Tālrunis +371 67335389.
E-pasts: katrina.tiltina@jic.gov.lv