Jaunsargi tiekas Bērzpilī

Pasākumi
Informāciju sagatavoja
JIC POD PN sabiedrisko attiecību speciālists

 

Pagājušajā nedēļā, 8.maijā Bērzpilī norisinājās Jaunsardzes un informācijas centra 2. novada nodaļas jaunsargu vienību salidojums un pasākums, kas veltīts Eiropas dienai.

Uz pasākumu ieradās 90 jaunsargi no Balvu, Viļakas, Baltinavas un Rugāju novadiem. Jaunsargi tika sadalīti jauktās komandās, lai ātrāk  iepazītos un uzlabotu savas prasmes strādāt jaunā komandā. Jaunsargiem pirmais pārbaudījums bija zināšanu pārbaude erudīcijas spēlē “Ko es zinu par Eiropas savienību un Eiropu”. Otrais pārbaudījums jaunsargiem bija orientēšanās pa Bērzpils apkārtni un uzdevumu izpildi orientēšanās punktos. Uzdevumi bija visdažādākie, kā piemēram, kopējas dziesmas dziedāšana, pietupieni, soļošana, ugunskuru izveide, piepumpēšanās, cietušā pārvietošana u.t.t.  Interesantākais, ka kontrolpunktos uzdotos uzdevumus vajadzēja nofilmēt vai nofotografēt un atrādīt instruktoriem, kas apkopoja rezultātus. Viens no papilduzdevumiem bija objektu atrašana Bērzpils apkārtnē, vadoties pēc foto, kuros redzamas bija tikai nelielas daļas no šiem objektiem. Par visām aktivitātēm un punktu apmeklējumu jaunsargi ziņoja pa rācijām, līdz ar to apguva arī sakaru procedūru un rāciju izmantošanu.

Pēc uzdevumu izpildes sekoja visdažādākās komandu saliedēšanas spēles, kuras bija sagatavojusi vakara vadītāja. Pasākuma noslēgumā tika apbalvotas labākās komandas erudīcijas spēlē un orientēšanā.

Paldies instruktoriem un jaunsargiem par dalību Jaunsargu salidojumā Bērzpilī.


 

 

Jaunsargu instruktors Jānis Rakstiņš