Ludzas un Ciblas novadu jaunsargu vienībās papildinājums - uzņemti 33 jaunsargi!

Pasākumi
Informāciju sagatavoja
JIC POD PN sabiedrisko attiecību speciālists

21. janvāris, Barikāžu atceres diena Ludzas un Ciblas novadu jaunsargu vienībās ir īpaša. Jau izveidojusies tradīcija, ka šajā dienā jaunsargu rindas papildinās. Svinīgo solījumu šogad deva 32 jaunsargu kandidāti: 13 Ludzas pilsētas ģimnāzijas, 13 Ciblas vidusskolas, 4 Pušmucovas pamatskolas, 2 Ludzas 2. vidusskolas skolēni.

Pie ugunskura pulcējās arī sveicēji: klasesbiedri, pedagogi, pieredzējušie jaunsargi. Aukstajā ziemas dienā skaļi un pārliecinoši skanēja valsts himna un svinīgā solījuma vārdi. Jaunuzņemtos biedrus sveica Jaunsardzes un informācijas centra 2. novada nodaļas vadītājs Juris Lelis. Savā uzrunā viņš uzsvēra, ka, iestājoties jaunsargu organizācijā, katrs iegūst iespēju iegūt jaunas dzīves prasmes ierindas mācībā, pirmās palīdzības sniegšanā, orientēšanās sportā, piedalīties nometnēs, kļūt fiziski spēcīgiem un izturīgiem, papildināt zināšanas vēsturē. J. Lelis aicināja atcerēties šodien dotā solījuma vārdus, izpildīt tos un vienmēr būt Latvijas patriotiem.

            Jaunuzņemto biedru rindās bija visu vecumu pārstāvji. Jau sen šī organizācija nav tikai zēnu prioritāte. Meitenēm ir tikpat liela interese.  “Man patīk te darboties. Sāku uz nodarbībām nākt tāpēc, ka mans brālis arī bija jaunsargs,” saka 6. klases skolniece Laura.

Tradicionāli svinīgajā pasākumā piedalās un jaunsargus sveic Ludzas pilsētas ģimnāzijas direktore Dzidra Dukšta.

Kā jau ierasts pie ugunskura, baudot karsto tēju, 1991. gada janvāra notikumus atceras barikāžu dalībnieki Jānis Mikažāns un Juris Lelis. Tas, kas vidējās un vecākās paaudzes cilvēkiem vēl spilgtā atmiņā, bērniem jau ir tāli vēstures notikumi. Protams, ka par tiem interesantāk dzirdēt aculiecinieku stāstījumu, nevis tikai izlasīt vēstures grāmatā.

 

Informāciju sagatavoja:

Jaunsargu instruktors Ivars Novožilovs