Pasākumā “Latviešu karavīrs laikmeta griežos” Valkā tiksies vairāk kā 200 jaunieši no dažādām Latvijas jaunatnes organizācijām.

Jaunsardze
Informāciju sagatavoja
JIC POD PN sabiedrisko attiecību speciālists

Valkā 1. un 2. novembrī pasākumā “Latviešu karavīrs laikmetu griežos”  tiksies vairāk kā 200 jaunieši  no dažādām Latvijas jaunatnes organizācijām - Jaunsardzes, biedrības “Skautu un gaidu centrālā organizācija”, biedrības “Latvijas mazpulki”,  kā arī Valkas novada skolu jaunieši un jaunieši no Jaunsardzes sadraudzības organizācijām Igaunijā un Lietuvā.

1. novembrī jaunieši satiksies saliedēšanās un sadraudzības aktivitātēs, kuras norisināsies Valkas pilsētas kultūras namā un Valkas pilsētas stadionā.

2. novembrī plkst. 9.00 jauniešu organizācijām norisināsies orientēšanās sacensības ar kontrolpunktiem Valkas un Valgas teritorijā. Savukārt plkst. 10:00 biedrības “Latvijas ģenerāļu klubs” pārstāvji tiksies ar skolu jaunatni, kā arī notiks sarkanbaltsarkano lentīšu locīšana.

No plkst. 12.00-14.00 Lugažu laukumā norisināsies Nacionālo bruņoto spēku, Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Valsts robežsardzes ieroču un ekipējuma izstāde.

No plkst. 14.00-17.00 Valkas pilsētas kultūras namā notiks svinīgs pasākums, kur norisināsies sarunas ar pārstāvjiem no biedrības “Latvijas Ģenerāļu klubs” un Starptautisko militāro operāciju dalībniekiem, kā arī tiks apbalvoti gan orientēšanās un citu aktivitāšu, gan radošo darbu konkursa “Karavīrs starp mums” uzvarētāji.

Pasākums noslēgsies ar svinīgu lāpu gājienu uz Brāļu kapiem, kur notiks piemiņas brīdis pie pieminekļa 1919. gada brīvības cīņās kritušiem, kā arī svinīgā lāpu – gaismas nodošanas ceremonija Latvijas novadiem. Visām pasākumā iesaistītajām organizācijām tiks pasniegtas lāpas, tā simboliski dzimtenes mīlestību simbolizējošo gaismu nododot tālāk.

 

Šī pasākuma ietvaros no 1.novembra līdz 31.decembrim Valkas novadpētniecības muzejā būs apskatāma fotoizstāde “Jaunsardzei – 25”.

Fotoizstāde veidota no Jaunsardzes un informācijas centra foto arhīva, autori: Laila Bajāre, Gatis Dieziņš, Gatis Indrēvics, Anda Kukemilka un Normunds Mežiņš. Fotogrāfijās fiksēti spilgti momenti un emocijas no jaunsargu apmācībām, piedzīvotā sacensībās, nometnēs, pārgājienos un citos Jaunsardzes notikumos.

 

Izstāde apskatāma muzeja darba laikā:

Darba dienās – plkst. 10.00 – 17.00;

Sestdienās – plkst. 10.00 – 16.00.

 

Pasākumu rīko “Latvijas ģenerāļu klubs” sadarbībā ar Jaunsardzes un informācijas centru, Valkas novada pašvaldību un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

 

 

Informāciju sagatavojusi:

Aija Klāne,

Jaunsardzes un informācijas centra

Nodrošinājuma nodaļas vecākā referente

Tālrunis +371 67335362.

E-pasts: aija.klane@jic.gov.lv