Preiļu un Riebiņu novadu jaunsargu vienību ekskursija uz Daugavpils cietoksni un militārās tehnikas muzeju Sventē

Pasākumi
Informāciju sagatavoja
JIC POD PN sabiedrisko attiecību speciālists

          11. marts, sen gaidītās skolēnu brīvdienas. Kad tad vēl, ja ne tagad var apvienot patīkamo ar lietderīgo un draugu pulkā doties apskatīt sen pastāvošas, bet ne tik labi zināmas, vēl jo mazāk - tuvplānā redzētas un iepazītas vietas un lietas.

            Domāts - darīts. Jau pašā rīta pusē autobuss, bērnu jautro čalu piepildīts, uzsāk savu gaitu uz nolūkotajiem objektiem.

            Kā pirmais tika apmeklēts Daugavpils cietoksnis, kurā, pateicoties laipnās un kompetentās gides stāstījumam un daudzu ievērojamāko objektu apmeklējumam, jaunsargi varēja papildināt savas zināšanas par kaimiņu novada un mūsu valsts kopumā vēsturi. Iespaidīgās fortifikācijas ne vienam vien lika aizdomāties, kā tad patiesībā dzīvoja cilvēki 19. gadsimta sākumā, ja viņu spēkos bija uzbūvēt šādus nocietinājumus (kopējā būvju kompleksa teritorija aizņem vairāk kā 200 hektārus).

            Sventes militārās tehnikas muzejs bija nesalīdzināmi mazāks, bet tajā esošie eksponāti jauniešos, it īpaši zēnos, izraisīja neviltotu interesi. Ne jau katru dienu iespējams aplūkot īstus tankus un lielgabalus! Žēl tikai, ka kāpt iekšā kaujas mašīnās bija aizliegts – pretējā gadījumā- sods 50 euro apmērā. Kaut gan dažam labam resgalim tas nešķita kā nepārvarams šķērslis, tādējādi liekot pasvīst instruktoram un zemessargam, kuriem nācās burtiski vilkt laukā pārdrošniekus no lūkām un kabīnēm.

            Laiks paskrēja vēja spārniem un ar garšīgām pusdienām vēderā varēja doties mājup, atceļā pārspriežot, kas tad no visa redzētā un dzirdētā šķita pats ievērojamākais un interesantākais.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Jaunsargu instruktors Juris Ozoliņš